Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Zyrtarisht Valon Berisha mungon ndaj Spanjës

Valon Berisha nuk do të mund të luajë sonte ndaj Spanjës, aty ku Kosova është mysafir.

Përfaqësuesja jonë do të luajë me Furinë e Kuqe në stadiumin “La Cartuja” nga ora 20:45 në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror.

Drejtori sportiv i Kosovës, Muharrem Sahiti ka deklaruar se Berisha është i lënduar dhe nuk do të mund të paraqitet në këtë takim mjaftë të rëndësishëm.

“Për shkak të lëndimit, Valon Berisha nuk luan ndaj Spanjës”, ka thënë ai.

Spanja ka katër pikë nga dy takimet e para, derisa Kosova ka pësuar humbje 3-0 ndaj Suedisë në takimin e parë.

Postime të ngjashme

Propozohet fillimi i Ligës Unike edhe në konkurrencën e femrave

Dafina Vidishiqi

Ramos: Isha i gatshëm ta pranoja ofertën e Realit, por më thanë se kishte skaduar

Dafina Vidishiqi

Shaqiri flet për ndeshjen ndaj Turqisë: Jemi në presion, duhet të fitojmë

Dafina Vidishiqi

Alioski: Merituam një pikë ndaj Ukrainës, duhet të luajmë gjithë ndeshjen sikurse pjesën e dytë

Dafina Vidishiqi

Romelu Lukaku, lojtari i ndeshjes Danimarkë – Belgjikë

Dafina Vidishiqi

Formacionet zyrtare, Holandë – Austri: De Ligt kthehet te tulipanët

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...