Zyrtarizohet kandidatura e Fadil Zendelit në Gostivar

Shkup, 3 shtator – Lëvizja Besa ka zyrtarizuar kandidaturën e profesor Fadil Zendelit për kryetar të Komunës së Gostivarit.

 

Në prezencë të strukturës më të lartë të Lëvizjes BESA, kryetarit Bilall Kasami, sekretarit Arjanit Hoxha, nënkryetarëve të partisë, Fadil Zendeli dhe Abdush Demiri, sonte u mbajt Kuvendi themelues i degës së Gostivarit.

Kuvendarët zgjodhën kryetarin e ri të degës, Arben Ademin dhe kryesinë e degës. Poashtu kuvendi i kësaj dege me unanimitet të plotë vendosi që kandidat për kryetar të komunës të zgjidhet deputeti i zonës, profesori Fadil Zendeli.

Related posts

Carovska për mësimdhënësit dhe mentorët: Keni mbështetje të plotë nga MASH

N E

Nevzat Bejta në prag të zgjedhjeve lokale fletë turqisht “Ortak misyonumuz istediğim Gostivar için, hayırlı uğurlu olsun” !

Redaksia

Editorial: S’ka më ndihma për Covid 19 për kategoritë sociale- qeveria iu dha ndihma vetëm kur iu duheshin për vota!

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com