Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Zyrtarizohet modeli i ri i telefonit, TCL 20 SE

Zhurnal Ads

Më herët është parë modeli i ri i telefonit, TCL 20 5G. TCL gjithashtu prezantoi një pajisje tjetër në CES, TCL 20 SE dhe pajisja vjen me një ekran me diagonalen prej 6.82 inç me një rezolucion HD + 1640 x 720 pikselëve.

Pajisja është mundësuar nga një procesor Qualcomm Snapdragon 460 dhe vjen me 4 GB RAM dhe 64 GB hapësirë të brendshme.

Ekziston gjithashtu një port i kartës microSD për ruajtje shtesë dhe një bateri 5000 mAh dhe mbushës të shpejtë 18W, plus një varg kamerash.

Në pjesën e përparme të telefonit ka një kamerë me 8 megapikselë për Selfie dhe video thirrje në pjesën e pasme ka katër kamera.

Katër kamerat e pasme përfshijnë një kamerë kryesore me 16 megapiksel, një kamerë ultra të gjerë me 5 megapiksel, plus një kamerë me thellësi makro me 2 megapiksel dhe 2 megapiksel.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kriminelët vjedhin kamionin me PlayStation 5

S.B.

Bota moderne mund të trazohet nga Dielli

admin

Telefoni i parë mobil me një kamerë poshtë ekranit

admin

Rivalizimi i TikTokut çon pasurinë e Zuckerbergut në 100 miliardë dollarë

admin

Procesori i AMD thyen rekordet e performancës

admin

Apple me sensor të gishtave nën ekran të iPhone?

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...