Teknologji

Zyrtarizohet modeli i ri Realme 7 5G

Zhurnal Ads

Realme ka shtuar një telefon të ri në formacionin e saj me lansimin e Realme 7 5G, pajisja vjen me një ekran LCD 6.5 inç që përmban një shpejtësi të rifreskimit 120Hz dhe një rezolucion të plotë + HD.

Telefoni mundësohet nga një procesor i MediaTek, Dimensity 800U dhe gjithashtu vjen me një zgjedhje të RAM 6 GB ose 8 GB.

Telefoni i ri Realme 7 5G vjen me 128 GB hapësirë të brendshme dhe gjithashtu vjen me një bateri 5000 mAh dhe mbushës të shpejtë 30W.

Pajisja përmban një gamë të kamerave të nivelit të lartë, këto përfshijnë një kamerë me 16 megapiksel në pjesën e përparme për video dhe Selfie.

Në pjesën e pasme të pajisjes ekziston një konfigurim i quad kamerave me një kamerë me 48 megapiksel, një kamerë 8 megapiksel dhe një kamerë makro 12 megapiksel dhe një kamerë monokrom 2 megapiksel.

Çmimi për Realme 7 5G të ri do të fillojë me 279 £ për modelin 6 GB dhe po ofrohet me një zbritje prej 50 £ për Black Friday kështu që do të shitet me pakicë për 229 £, pajisja është në dispozicion për t’u porositur paraprakisht nga faqja e Realme.

Postime të ngjashme

‘Mësohen’ çmimet i iPhone 12, 12 Max, 12 Pro dhe 12 Pro Max

admin

Shitjet e telefonave celularë Huawei u shembën plotësisht

S.B.

Bill Gates: Marrëveshja e Microsoft me TikTok është ‘kupa e helmuar’

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...