Agjencia Zhurnal.mk

Eksperti i Shëndetësisë në PD: Situata e Covid-19 mund të rrëshkasë nga duart në çdo moment, qeveria s’po e menaxhon mirë

Eksperti i Shëndetësisë në PD, Gazment Koduzi, ngriti shqetësimin për menaxhimin e situatës së krijuar nga koronavirusi në vendin tonë. I ftuar në rubrikën “Opinion”, në News24, Koduzi tha se situata mund të rrëshqasë nga duart në çdo moment, duke shtuar se qeveria nuk po e menaxhon si duhet. “Ka një Read more…

Greqia jep lajmin e mirë për punëtorët sezonalë: Leja e qëndrimit shtyhet me 90 ditë. Përfitojnë edhe shqiptarët

Ministria e Zhvillimit Bujqësor në Greqi publikon qarkoren me shtyrjen e lejeve të qëndrimit për punë sezonale në Greqi. Nga ky vendim përfitojnë edhe mijëra punëtorë nga Shqipëria që e zgjedhin vendin fqinj për punë sezonale. Në bashkëpunim me ministrinë e Mbrojtjes së Qytetarit për përballimin e situatës së shkaktuar Read more…

Vëllezërit pranojnë vrasjen e taksistin në Fushë Prezë: Na ngacmonte të afërmen, i kërkuam të hiqte dorë, por…

Vëllezërit Sajmir dhe Arsil Shera kanë pranuar para uniformave blu se kanë vrarë taksistin 71-vjeçar Abdulla Budlla, në Fushë Prezë. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se dy vëllezërit kanë deklaruar në polici se janë përpjekur të zgjidhnin konfliktin me Budllën, duke folur me të. Siç raporton gazetarja Bezat për Read more…

AKK ka filluar publikimin e formularëve të deklarimit të pasurisë për zyrtarët e lartë publik

Në pajtim me Ligjin për Deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasurisë, dhe deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e dhuratave, Agjencia kundër Korrupsionit njofton se ka filluar publikimin e regjistrave të deklarimit të pasurisë për zyrtarët e lartë publik. “Procesi i deklarimit të rregullt vjetor të pasurisë ka filluar më 03.03.2020, por Read more…

Presidenti Meta kujton 105-vjetorin e lindjes së Mbretëreshës Geraldinë me fjalët e Ismail Kadaresë: Atdheu është i dashur, edhe kur është i varfër!

Presidenti Ilir Meta përkujton sot 105-vjetorin e lindjes së Mbretëreshës Geraldinë. Meta ka zgjedhur disa rreshta nga letra që shkrimtari Ismail Kadare i drejtonte Mbretëreshës më 12 mars 2002, duke i cilësuar ato si një trashëgimi e vyer që na la “trëndafili ynë i bardhë”. Mesazhi i Metës: “Ndonëse ky Read more…

“Shohim përditë skanera të mushkërisë copë-copë, infeksioni i Covid-19…”, mjekja e revoltuar me skeptikët: Kush jeni ju more palaço që thoni virusi nuk ekziston?

Mjekja kirurge Lida Shosha, përmes një postimi në rrjetet sociale, thotë se në punën e tyre po shohin çdo ditë imazhe problematike të skanerave “të mushkerise cope -cope, sugjerus shume te forte per infeksionin nga Covid -19′. E indinjuar nga spektikët dhe ata që e mohojnë se virusi ekziston, ajo Read more…

error: Content is protected !!