Agjencia Zhurnal.mk

Desktop Under Menu 1

Desktop Under Menu 2

Mish pule me salcë hurme

Racion me mish i cili është ideal për raste solemne p.sh. në tryezën e iftarit me njerëzit e dashur Përbërësit: – 1.5 kg mish pule;– 1 kube e vogël kerri;– kripë;– piper;– 40 ml vaj;– 1 qepë e kuqe;– 2 speca të gjelbër;– ¼ e litrit supë instant;– 200 g Read more…

Supa marokene e Ramazanit, Harira

Supa tradicionale me domate Harira është bërë hit i pakontestueshëm në kuzhinën internacionale Përbërësit: ▪ 2 qepë (të grira imët)▪ 1 lugë gjalpë▪ 2 lugë vaj ulliri▪ fletë selinoje (të grira imët)▪ ½ luge shafran▪ 1 konservë domate e zier▪ 800 ml ujë▪ 1 konservë qiqra (leblebi)▪ 1 gotë e Read more…

Bukë me fara, por pa tharm

Pavarësisht ofertave, të gjithë e pranojnë njëzëri se askush nuk ia kalon bukës së bërë në shtëpi Përbërësit: – 1 kg miell (integral);– 1,5 lugë kripë,– 800 – 900 ml ujë të vakët;– sheqer sa mund të kapet me gishta;– 2-3 lugë të vogla fara luledielli (sipas dëshirës). Përgatitja: Përzieni Read more…

Pogaçe e shijshme me shumë perime

Është e shkëlqyeshme edhe për vegjetarianët Pogaçja është e lehtë për t’u gatuar, por edhe e pasur me perime dhe është shumë e shijshme, transmeton Telegrafi. Përbërësit: – 300 ml ujë të vakët;– 20 g tharmë;– 1 lugë e vogël sheqer;– pak kripë;– 50 ml vaj ulliri;– 450 g miell. Read more…

Supë panxhari (borshi)

Recetë që mund të përgatitet lehtë dhe që ka vlera ushqimore mjaft të rëndësishme. Përbërësit për 6 persona: * 1500 ml supë* 420 g panxhar* 2 qepë* 2 karota* 300 g lakër e bardhë* 2 patate* gjalpë* salcë domate* majdanoz i grirë* 60 g ajkë qumështi* uthull, kripë, piper Përgatitja: Read more…

error: Content is protected !!