Agjencia Zhurnal.mk

Protestat në Serbi, 43 policë të lënduar

Mijëra protestues në shenjë revolte për kthimin e masave kundër Kovid-19, sulmuan mbrëmë dhunshëm Kuvendin e Serbisë. Policia u përplas për disa orë me protestuesit duke u detyruar të përdorë gaz lotsjellës dhe masa tjera më radikale me qëllim neutralizimin e turmës. 43 policë janë lënduar, ndërsa njëri prej tyre Read more…

error: Content is protected !!