Agjencia Zhurnal.mk

Desktop Header

Desktop Under Menu 1

Desktop Under Menu 2

Treni del nga binarët afër Miravcit

Shkup, 2 prill – Zhurnal.mk – Një tren i mallrave që qarkullonte në relacionin Gjevgjeli-Trubarevë, mes stacioneve Miravci dhe Klisura, sot në mëngjes rreth orës 6:40 rrëshqiti nga binarët pasi që më parë u ndesh me një grumbull gurësh të rënë. Në fatkeqësinë nuk ka të lënduar. Nga SPB Strumicë Read more…

Kapet 40-vjeçari duke transportuar drunjë pa leje

Në datën 31.03.2020 rreth orës 16.15 në rrugë tokësore për në fshatin Breznë, zyrtarë policorë të SPB-Tetovë e kanë ndaluar automjetin e udhëtimit të tipit “Folksfagen Golf” me targa të Tetovës, të cilën e kishte drejtuar 40-vjeçari S.A. nga fshati Sllatinë dhe i cili transportonte drunjë për djegie pa dokumentacionin Read more…

Arrestohen dy dilerë droge në Tetovë

Në datën 31.03.2020 rreth orës 14.15 në rr. “Ilindenska” në Tetovë, zyrtarë policorë të SPB-Tetovë i kanë privuar nga liria personat me inicialet B.L.(39) nga Tetova dhe T.R.(44) nga Gostivari sepse gjatë kontrollit të kryer tek ata është gjetur heroin, peshore digjitale dhe gyp alumini me mbetje të heroinës. Të Read more…

Gjendet një person i vdekur në Prizren

Në rrugën “Zanat” të Prizrenit është gjetur një person pa shenja jete. Policia njofton se personi i pa jetë është gjetur dje rreth orës 10:00. “Raportohet se viktima mashkull kosovar është gjetur pa shenja jete. Vdekjen e viktimës, e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes. Me vendim të Read more…

error: Content is protected !!