Agjencia Zhurnal.mk

Desktop Header

Desktop Under Menu 1

Desktop Under Menu 2

Edhe brendet luksoze ndalin prodhimin

Bentley dhe Jaguar Land Rover i janë shtuar listës së kompanive që kanë ndalur prodhimin e veturave në Britani të Madhe për shkak të shpërthimit të koronavirusit. Land Roveri do të ndalë prodhimin në Britani nga java e ardhshme, sikurse që ka mbyllur fabrikën në Sllovaki, ndërsa në Brazil e Read more…

General Motors, Ford dhe Tesla bëhen bashkë për të prodhuar pajisje mjekësore në luftën kundër Coronavirusit

Një lëvizje që të kujton luftërat botërore, kur fabrikat amerikane të makinave u përshtatën në prodhimin e tankeve, bombarduesve dhe motorëve të avionëve, disa prej tyre do të fillojnë prodhimin e respiratorëve dhe pajisjeve të tjera mjekësore për të ndihmuar në luftën kundër Coronavirusi. Bëhet fjalë për tre prodhuesit më Read more…

error: Content is protected !!