Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Mjalt dhe kos, maska natyrale që ushqen lëkurën

Ky trajtim ka dy përbërës shumë të thjeshtë të cilët eleminojnë bakteret në lëkurë:

Nevoitet:

-1 lugë mjalt
-1 lugë kos

Përgatitja:

Ne një tas përzieni mjaltin dhe kosin derisa të formohet një masë homogjene. Aplikoni maskën në fytyrë të njomë, lëreni të qëndrojë 5 min, më pas lani fytyrën me ujë të vakët. Kjo metodë  është shume e mirë për ato që kanë lëkurë të ndjeshme të thatë dhe lëkure mikse.

Benefitet nga kjo maskë:

Kosi përdoret për të gjithë llojet e lëkurës, pastron dhe hidraton lëkurën, ndërsa mjalti e ushqen atë.

Postime të ngjashme

Shkoi për të pirë, gruaja amerikane u mërzit shumë kur pa përshkrimin që i ishte bërë në faturë

S.B.

Shoferi i kamionit bëri një manovër të gabuar dhe përfundoi në çatinë e një garazhi në Itali

S.B.

Dhjetë fotografi që do të duhet t’i shikoni dy herë, për të kuptuar se çfarë po ndodh në to

S.B.

Videoja virale e qenit që e shpëton qenin tjetër nga mbytja në pishinë

S.B.

Gruaja u shkurorëzua nga burri pasi vuri re një detaj në foton e tij

S.B.

Një mace “kurioze” u ngjit me alpinistët në majën e një mali zviceran

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...