Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Moti sot

Shkup, 10 shkurt – Paradite mot me vranësira të ndryshueshme,  gjatë ditës  mot me diell me  vranësira të vogla deri në mesatare, përkohësisht  erë e përforcuar  jugore. Kah fundi i ditës në pjesët  veriperëndimore do të ketë reshje të shiut. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 6 gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë prej 12 deri në 18 gradë Celsius.

Në Shkup paradite  mot i ndryshueshëm, pasdite me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë mesatare jugore. Temperatura minimale do të bie deri në 2 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë 16 graadë Celsius.

Nën ndikim të valës së re të lagësht nesër sërish do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, më të rrëmbyeshme në pjesët  perëndimore dhe veriore, ndërsa në pjesët malore në perëndim do të bie dëborë. Për shkak të depërtimit të masës shumë të ftohtë ajrore nga veriu, nesër pasdite do të fillojë të fryjë  erë e fuqishme veriore, që do të mbajë edhe në ditët në vijim dhe do të kushtëzojë ftohje të dukshme. Gjatë fundjavës do të ketë reshje lokale të dëborës. Temperaturat e mëngjesit do të jenë shumë të ulëta, ndërsa të ditës  do të jenë nën zero. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Program i përshtatshëm shtetëror nesër në Shkup, Krushevë dhe Pelince për shënimin e 2 Gushtit- Ditës së Republikës dhe Ilindenit

R Zh

Pendarovski për deklaratën e Mickoskit: Nuk mbahet mend ndonjë politikan i ynë të shprehë aq mosrespektim të thellë ndaj heronjve më të mëdhenj

R Zh

Mickoski nuk do të marrë pjesë në shënimin e Ilindenit në Krushevë

R Zh

“A1ON” / DOSIE “Merko”: 329 vendime për rrënimin e ndërtimeve të egra rijnë në sirtar

R Zh

Në Kisella Vodë normalizohet furnizimi me ujë

D V

Fillon bekatonizimi i rrugës prapa shkollës fillore në Bukoviq

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...