Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 25 korrik – Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në vend do të fryjë një erë e lehtë veriore.

 

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 10 deri në 19, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 30 deri në 37 gradë celsius.

Nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike njoftojnë se në ditët në vijim moti do të jetë i qëndrueshëm dhe shumë u i ngrohtë. Do të ketë rritje të temperaturave.

Më ngrohtë pritet të jetë ditën e mërkurë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 34 deri në 40 gradë celsius.

Related posts

Zjarr në lagjen Autokomandë, digjet një ndërtesë

D V

ZHTI: Në tremujorin e dytë nga zonat prej 763 milionë euro, rritje prej 140 për qind në nivel vjetor

R Zh

Sot “12 Vjet – Zhurnal.mk” – Pa kompromis përveç se me lexuesin besnik

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com