Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Moti sot

Shkup, 22 nentor – Moti në vendin tonë do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare që do të ulen gjatë ditës. Në orët e mëngjesit do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore, por gjatë ditës do ta ndryshojë drejtimin e saj në juglindje dhe do të jetë me intensitet më të ulët.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -8 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 6 deri në 12 gradë.
Në Shkup, mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare që do të ulen gjatë ditës. Temperatura minimale do të bjerë deri në -4, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 7 gradë

Nga e hëna, moti do të mbajë i qëndrueshëm me temperatura më të ulëta në mëngjes, të cilat në shumë vende do të bien nën -5 gradë. Të hënën, si dhe në gjysmën e dytë të javës tjetër, do të ketë mjegull në disa lugina dhe temperatura atje do të jetë më e ulët gjatë ditës. Të martën do të fryjë erë mesatare veriore.

Postime të ngjashme

Qyteti i Shkupit: FIllon ofanziva ndërtimore verore e rrugëve dhe bulevardeve

R Zh

Mungojnë dëftesat e nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme

R Zh

Në kufirin Tabanoc për hyrje në vend pritet rreth 20 minuta

R Zh

Dezinfektim ajror kundër mushkonjave në Shkup

R Zh

Edhe dhjetë ditë për parashtrim të kërkesave për subvencione bujqësore

R Zh

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...